TITISEE

ALMANYA'NIN KARA ORMAN BÖLGESİ'NİN İNCİSİ;
TITISEE-NEUSTADT
Rota sırasında, Basel'e dönmeden son durağımız olan Titisee Gölü, Almanya'nın Freiburg şehrine yakın konumda bulunan ve doğası ile keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak bir durak.
Titisee, diğer bir adıyla Titi Gölü; Almanya'nın Kara Orman Bölgesi'nde bulunuyor. Bölge, genellikle trekking sevenlerin özellikle çokça gün ayırdığı ve doğa aktivitelerini ağırlıklı olarak yapmanıza imkan tanıyan bir seyahat rotası. Bölgenin Kara Ormanlar olarak anılmasının sebebi, uzaktan siyah görünen kara çamlara sahip olması. Gerçekten arabayla kıvrılırken, hele ki karlarla kaplı haliyle bambaşka bir görsel düş yaşatıyor size. Bölgedeki iğne yapraklı ağaçlar yıl boyu yapraklarını dökmüyorlar. Bu yüzden de Titisee, kışın ayrı, yazın ayrı doğa manzaralarına sahip olması sebebi ile dört mevsim ziyaretçi ağırlayan bir lokasyona sahip. Almanya'da göl kenarı kaçamağı diye bir olgu var. İnsanlar için ciddi bir kaçış noktası göller. Hatta öyle ki gölde, kano ve deniz bisikletine binilip, tekne turları da düzenleniyor.

Eğer Freiburg’da uzun süreli bir konaklama planlarınız varsa, sadece burayı değil Kara Ormanlar’ın çeşitli turistik bölgelerini de ziyaret edebilirsiniz. Benim gölle ilgili hatırladığım ve en çok etkilendiğim manzara gölün donmasıydı. Göl kışları tamamen donuyor, üzerindeki buz tabakası belli bir kalınlığa ulaştığında ise, üzerinde paten yapılmasına izin veriliyor.
 
Titisee, küçük bir yer ama çevresindeki gölle sınırlı bir alan değil. Hafta sonları lokallerin tercih ettiği hafta sonu aktiviteleri için çocuklu ailelerin sık ziyaret ettiği bir yer olsa da, etrafta çok sayıda otel, dağ evleri, restoranlar ve küçük hediyelik eşya dükkanları var. Hatta oteller, spa merkezi olmaları ve dağ sporlarına yatkın olan kış sporu severlerin de çok tercih ettiği bir konumda olduğu için biz gittiğimizde bile full doluydu. O yüzden doğa bizim onu kucaklamamız için, her zaman hazır bekliyor, yeter ki ona zarar vermeden, hayat bulmayı becerebilelim...

0 Comments

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!