FÜSSEN

Füssen, Google'a yazdığınızda ve coğrafi konumunu öğrenmek istediğinizde, aslında Bavyera'nın güneyindeki Doğu Algoi ilinde Romantik Yol üzerinde bulunan ve 14.000 nüfuslu bir şehir. Küçük ama keyifle sokaklarında kaybolacağınız, renkli binaların, bugüne dek gördüğüm ve Instagram'da sizlerle de paylaştığım en görkemli dış cepheye sahip eczanesini bünyesinde barındıran masal gibi bir şehir. Şimdi hazırsanız, iki-üç saatlik zaman diliminde gezip, keyifle bitirebileceğiniz Füssen için notlarımı paylaşayım sizlerle...

Füssen'de yapılacak en önemli aktivite Neuschwanstein ve Hohenschwangau Şatolarını gezmek, sonrasında da şehrin küçük sokaklarında tur atmak.

Biz gittiğimizde yeni yıl zamanı olduğu için sokaklarda hep yılbaşı ağaçları ve her yerde renkli ışıklar vardı.

-Forggensee Gölü aslında şehrin can damarı ama biz vakit azlığı sebebi ile, eski kent merkezini gezmek istedik.
-Kendinizi Bavyera'nın kalbinde hissedeceğiniz bu küçük şehirde ilk iş aracımızı otoparka koymak oldu. Sonrasında özellikle sağlı sollu alışveriş caddelerinin bulunduğu dükkanlarının önünden kıvrılarak Altstadt von Fuessen'deki renkli dış cepheli binaları keşfe koyulduk.

-Önünde geniş avlu bulunan ve noel zamanında noel marketlerinin şenlendirdiği avluya sahip olan Hohes Schloss şehirde gezilecek tarihi yapılardan biri.
-Pastel tonlu ve motifli tavanı ve bünyesinde barındırdığı kitaplarla benim unutamadığım Museum der Stadt Fussen, müze gezmeyi sevenlerin şehirdeki adresi.

-Şehirdeki en şirin fincanlarda kahve içmek ve leziz pasta ve çikolatalıklardan tatmak için bence en doğru adres; Stadtcafe Fussen.
-Gasthof Krone, sırf dış görünüşünün tatlılığına aldanıp girip, yerel Alman lezzetlerini deneyimleyip memnun kaldığımız bir durak oldu. Personel oldukça hızlı, geyik ve ördek çok lezizdi. Üç kişi iki bira dahil 75 Euro'ya yakın bir hesap ödedik.


Rotanın bence en güzel durakları şimdi başlıyor, masalsı kasabalarda kendinizi çocukluk hikayelerinizin kahramanı gibi hissetmek istiyorsanız, bir sonraki kasaba için buraya tıklayın.

0 Comments

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!